4 dager i Gøteborg

Etter noen forfall på tampen reiste vi 10 stykker på Gøteborgsamling sist torsdag. 4 samlingsdager og opp mot 8 o-økter sto på programmet. Noen var allerede litt kjent med Gøteborgsterrenget, men for oss andre var alle treningene tett inntil byen et nytt bekjentskap.

DSCF1342

Bojan og Anders runder 2 timer på samlingas siste trening

 

Når snøen kommer blir det alltid litt prat og kanskje galgenhumor rundt dette, men som trener vet jeg at snø antakelig vil være en del av vintersamlingene våre. At kart og løyper har god kvalitet er klart viktigere, og denne gang hadde vi fått hjelp med opplegget av Gøteborg-Majorna OK – bra opplegg.

Fra Henrik sitt kartarkiv

 

Se Henrik sitt kartarkiv med 7 av de 8 o-øktene vi hadde i løpet av samlinga.

Første økta på samlinga tok vi på vei nedover sammen med KOS-gjengen (regionslandslag) på kartet Torebråte. Til å være en torsdag formiddag var det imponerende oppmøte og terrenget er også virkelig bra. Vi kan også nevne at nattøkta fredag kveld var kloss inntil sperringa for 10mila 2017.

IMG_20160108_205015

Sondre 23 år!

 

Vi bodde i Lisebergbyn og hadde et vandrerhjem der så og si for oss selv. Herfra var det løpeavstand til 2-3 av treningene, og området rundt Skatås var virkelig flott tilrettelagt for trening og friluft. Så altfor mye utenomsportslig ble det kanskje ikke, men når Sondre skulle feire sin 23-års dag ble det selvfølgelig litt kake.

 

Dette innlegget ble publisert i Sosialt, Sportslig. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *