Meritter orientering

Medaljer tatt av utøvere som representerte Nydalens Skiklub da de tok medaljen.

Verdensmesterskap, senior

  • Gull, stafett: Astrid Hansen (1968)
  • Gull, stafett: Elisabeth Ingvaldsen (1999)
  • Sølv, individuelt: Carl Henrik Bjørseth (1999)
  • Sølv, individuelt: Marianne Andersen (2006)
  • Sølv, individuelt: Marianne Andersen (2008)
  • Sølv, sprintstafett: Elise Egseth (2015)
  • Sølv, sprintstafett: Anne Margrethe Hausken Nordberg (2015)
  • Sølv, stafett: Anne Margrethe Hausken Nordberg (2015)
  • Bronse, individuelt: Carl Henrik Bjørseth (2001)
  • Bronse, individuelt: Elisabeth Ingvaldsen (2004)
  • Bronse, individuelt: Marianne Andersen (2007)
  • Bronse, langdistanse: Anne Margrethe Hausken Nordberg (2016)

Verdensmesterskap, junior

  • Gull, stafett: Lukas Liland (2019)
  • Gull, stafett: Elias Jonsson (2019)
  • Gull, stafett: Elias Jonsson (2018)
  • Gull, stafett: Elias Jonsson (2017)
  • Gull, mellomdistanse: Anine Ahlsand (2015)
  • Gull, individuelt: Synne Lea (1994)
  • Sølv, langdistanse: Elias Jonsson (2019)
  • Bronse, mellomdistanse: Lukas Liland (2019)
  • Bronse, stafett: Ragne Wiklund (2018)
  • [FYLL INN FLERE]
  • [SKIORIENTERING]

NM stafett senior

Lag123456789
2021 damer
2021 herrer
2020 damer31144329
2020 herrer372321dnf
2020 sprint lag672029
2019 damer1464138
2019 herrer1817193837
2019 sprint lag*5
2018 damer5133841
2018 herrer1518152754
2018 sprint lag11082133
2017 damer41530
2017 herrer2915475479
2017 sprint lag31218244351
2016 damer119
2016 herrer131822293742
2016 sprint lag3dsq14
2015 damer311dnf
2015 herrer63036294757
2015 sprint lag1311dsq2132
2014 damer735264453
2014 herrer1331304643539368
2014 sprint lag161829
2013 damer9121628dsq
2013 herrer1435226047548981
2012 damer*18dns
2012 herrer*194038dsq
2011 damer929dnf
2011 herrer16dnf404161
2010 damer131239dsq
2010 herrer36404850dnf
2009 damer4dnf
2009 herrer15263436
2008 damer
2008 herrer
2007 damer383031dnfdns
2007 herrer618343648dnfdnfdns
2006 damer351339
2006 herrer3dsq4337dnf
2005 damer
2005 herrer
Resultater NM stafett senior
  • Gull, damer: 1968, 2000, 2005, 2016 (Siri Ulvestad, Anine Ahlsand, Anne Margrethe Hausken Nordberg), 2019 (Tone Bergerud Lye, Silje Ekroll Jahren, Anne Margrethe Hausken Nordberg), 2020 (Oda Scheele, Siri Ulvestad, Ragne Wiklund)
  • Gull, herrer: 1954, 1996, 1997, 1999, 2018 (Eirik Langedal Breivik, Anders Nordberg, Jon Aukrust Osmoen), 2019 (Lukas Liland, Jon Aukrust Osmoen, Elias Jonsson)
  • Gull, sprintstafett: 2015 (Anne Johanne Lind, Anders Vister, Bojan Blumenstein, Anne Margrethe Hausken Nordberg), 2018 (Siri Ulvestad, Elias Jonsson, Jon Aukrust Osmoen, Anne Johanne Lind Nørbech)
  • Sølv, damer:
  • Sølv, herrer: 2017 (Anders Nordberg, Elias Jonsson, Ralph Street)
  • Sølv, sprintstafett:
  • Bronse, damer: 2006 (Lene Moe, Elisabeth Ingvaldsen, Marianne Andersen), 2007 (Ingvild K. Gjessing, Elisabeth Ingvaldsen, Marianne Andersen), 2015 (Anine Ahlsand, Anne Johanne Lind, Anne Margrethe Hausken Nordberg), 2020 (Tone Bergerud Lye, Pia Young Vik, Anna Ulvensøen)
  • Bronse, herrer: 2006 (Per Øyvind Stene, Thormod Berg, Hans Trøan), 2020 (Anders Nordberg, Lukas Liland, Jon Aukrust Osmoen)
  • Bronse, sprintstafett: 2015 (Anine Ahlsand, Håvard Haga, Anders Nordberg, Elise Egseth), 2016 (Siri Ulvestad, Anders Vister, Bojan Blumenstein, Anne Margrethe Hausken Nordberg), 2017 (Marion Huber, Håvard Haga, Ralph Street, Elise Egseth)

* Nydalens SK arrangerte NM-uka 2012 og NM sprint 2019.

NM stafett junior

Lag123456789
2021 damer
2021 herrer
2020 damer1712
2020 herrerdsq7
2019 damer2
2019 herrer1821
2018 damer16
2018 herrer191221
2017 damer25
2017 herrer41225
2016 damer6
2016 herrer11217
2015 damer3
2015 herrer1017
2014 damer6dnf
2014 herrer81418
2013 damer6dnf
2013 herrer617dnf
2012 damer9dnf
2012 herrer5174432
2011 damer14
2011 herrer111615
2010 damer13
2010 herrer14dnf
2009 damer11dns
2009 herrer927
2008 damer
2008 herrer21
2007 damer18
2007 herrer13
2006 damer24
2006 herrer10
2005 damer
2005 herrer
  • Gull, D 17-20: 2018 (Emilie Westin, Oda Scheele, Ragne Wiklund), 2020 (Janne Tjørhom Aasheim, Oda Scheele, Pia Young Vik)
  • Gull, H 17-20: 2019 (Kornelius Kriszat-Løvfald, Lukas Liland, Elias Jonsson), 2018 (Isak Jonsson, Lukas Liland, Eirik Langedal Breivik), 2016 (Lukas Liland, Eirik Langedal Breivik, Elias Jonsson)
  • Sølv, D 17-20: 2019 (Marie Liland, Pia Young Vik, Oda Scheele)
  • Sølv, H 17-20:
  • Bronse, D 17-20: 2015 (Ingvild Ahlsand, Ingeborg Ellegaard Melby, Anine Ahlsand)
  • Bronse, H 17-20:

NM individuelt senior

ÅrNM ultraNM langNM mellomNM sprintNM KO sprintNM natt
2021
2020Gull: Jon Aukrust Osmoen (H 21)
Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Jon Aukrust Osmoen (H 21)Bronse: Lukas Liland (H 21)
2019Bronse: Håvard Haga (H 21)Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Sølv: Silje Ekroll Jahren (D 21)
Bronse: Tone Bergerud Lye (D 21)
*Bronse: Silje Ekroll Jahren (D 21)Gull: Maren Jansson Haverstad (D 21)
2018Bronse: Marte Narum (D 21)Bronse: Marte Narum (D 21)Sølv: Anders Nordberg (H 21)
Bronse: Jon Aukrust Osmoen (H 21)
Gull: Siri Ulvestad (D 21)
Gull: Anders Nordberg (H 21)
2017Gull: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Anders Nordberg (H 21)
Bronse: Håvard Haga (H 21)
Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Anders Nordberg (H 21)
Bronse: Elise Egseth ( D 21)
Bronse: Ralph Street (H 21)
Sølv: Siri Ulvestad (D 21)
2016Gull: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Anders Nordberg (H 21)

Gull: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Bronse: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
2015Gull: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Gull: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
Sølv: Elise Egseth (D 21)
Bronse: Anne Johanne Lind (D 21)
Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)
2014Sølv: Anne Margrethe Hausken Nordberg (D 21)Gull: Anders Nordberg (H 21)Sølv: Anne Johanne Lind (D 21)
2013
2012**Sølv: Malin Jakobsson (D 21)
2011
2010
2009Sølv: Nicole Ragvin (D 21)
  • Gull: Bjørg Westerlund (1950)
  • Gull: Elisabeth Ingvaldsen (2003)
  • Gull: Marianne Andersen (2005, 2006, 2007, 2008)
  • [LEGG TIL FLERE]
  • Gull: Hans Trøan (2008)
  • [LEGG TIL FLERE]

* Nydalens SK arrangerte NM-uka 2012 og NM sprint 2019.

NM individuelt junior

ÅrNM ultraNM langNM mellomNM sprintNM KO sprintNM natt
2021
2020Gull: Ragne Wiklund (D 19-20)
Gull: Oda Scheele (D 17-18)
Gull: Isak Jonsson (H 19-20)
Gull: Kornelius Kriszat-Løvfald (H 17-18)
Sølv: Pia Young vik (D 17-18)
Gull: Pia Young Vik (D 17-18)
Sølv: Oda Scheele (D 17-18)
Bronse: Ragne Wiklund (D 19-20)
Bronse: Kornelius Kriszat-Løvfald (H 17-18)
Gull: Ragne Wiklund (D 19-20)
Gull: Pia Young Vik (D 17-18)
Gull: Pia Young Vik (D 17-18)
Sølv: Janne Tjorhom Aasheim (D19-20)
Gull: Lars Young Vik (H 19-20)
Sølv: Kornelius Kriszat-Løvfald (H 17-18)
Bronse: Janne Tjørhom Aasheim (D 19-20)
Bronse: Pia Young Vik (D 17-18)
Bronse: Lars Young Vik (H 19-20)
2019Gull: Oda Scheele (D 17-18)
Sølv: Lukas Liland (H 19-20)
Sølv: Halvor Tørnqvist Halden (H 17-18)
Bronse: Marie Liland (D17-18)
Bronse: Kornelius Kriszat-Løvfald (H 17-18)
Gull: Lukas Liland (H 19-20)
Sølv: Kornelius Kriszat-Løvfald (D 17-18)
Bronse: Ragne Wiklund (D 19-20)
Bronse: Oda Scheele (D 17-18)
Gull: Ragne Wiklund (D 19-20)
Gull: Oda Scheele (D 17-18)
Gull: Kornelius Kriszat-Løvfald (H 17-18)
Sølv: Elias Jonsson (H 19-20)
*Gull: Elias Jonsson (H 19-20)
Sølv: Oda Scheele (D 17-18)
Sølv: Lars Young Vik (D 17-18)
Bronse: Isak Jonsson (H 17-18)
Gull: Oda Scheele (D 17-18)
Bronse: Lars Young Vik (H 17-18)
2018Gull: Ragne Wiklund (D 17-18)
Sølv: Isak Jonsson (H 17-18)
Bronse: Eirik Langedal Breivik (H 19-20)
Gull: Ragne Wiklund (D17-18)
Sølv: Eirik Langedal Breivik (H19-20)
Bronse: Isak Jonsson (H17-18)
Gull: Ragne Wiklund (D17-18)
Sølv: Lukas Liland (H19-20)
Sølv: Isak Jonsson (H17-18)
Bronse: Eirik Langedal Breivik (H19-20)
Gull: Eirik Langedal Breivik (19-20)
Gull: Ragne Wiklund (D17-18)
Sølv: Elias Jonsson (H19-20)
Sølv: Lukas Liland (19-20)
Sølv: Isak Jonsson (H17-18)
Bronse: Ragne Wiklund (D17-18)
2017Gull: Eirik Langedal Breivik (H 19-20)
Gull: Elias Jonsson (H17-18)
Bronse: Lukas Liland (H 17-18)
Gull: Elias Jonsson (H 17-18)
Sølv: Lukas Liland (H 17-18)
Gull: Eirik Langedal Breivik (H 19-20)
Gull: Ragne Wiklund (D 17-18)
Gull: Elias Jonsson (H 17-18)
Sølv: Elias Jonsson (H 17-18)Sølv: Eirik Langedal Breivik (H 19-20)
2016Gull: Anine Ahlsand (D 19-20)Gull: Anine Ahlsand (D 19-20)
Bronse: Elias Jonsson (H 17-18)
Gull: Anine Ahlsand (D 19-20)
Bronse: Elias Jonsson (H 17-18)
Gull: Lukas Liland (H 17-18)
Bronse: Elias Jonsson (H 17-18)
2015Sølv: Anine Ahlsand (D 19-20)
Sølv: Eirik Langedal Breivik (H 17-18)
2014Sølv: Anine Ahlsand (D 17-18)Sølv: Eivind Høydal (H 19-20)Bronse: Jonas Madslien Bakken (H 19-20)
2013Bronse: Anine Ahlsand (D 17-18)Bronse: Anine Ahlsand (D 17-18)Gull: Anine Ahlsand (D 17-18)Bronse: Jonas Madslien Bakken (H 17-18)
2012**
2011
2010
2009

* Nydalens SK arrangerte NM-uka 2012 og NM sprint 2019.

Hovedløpet 14-16 år

[Lag tabell]

10MILA

Lag123456789
2021 damer
2021 herrer
2021 ungdom
2019 damer1550154233300113
2019 herrer12dnf141184
2019 ungdom3dsq122164109
2018 damer1172267169
2018 herrer24dsqdsq169
2018 ungdom24812015849dns
2017 damer1357147250213110dnf218
2017 herrer1270143160
2017 ungdom430dsq140191183
2016 damer2151193258
2016 herrer35131224
2016 ungdom33290101152151138
2015 damer1947dsq204
2015 herrer3068162
2015 ungdom126112146195175180
2014 damer2285133194
2014 herrerdsq98166
2014 ungdomdsq37dsq181130
2013 damer65184
2013 herrer45158
2013 ungdom586853170225217241
2012 damer87
2012 herrer50131dnf
2012 ungdom301443113194214215dsq
2011 damer40168
2011 herrer49169191
2011 ungdom38322660240242244244
2010 damer36103
2010 herrer53157
2010 ungdomdsq6298132181180
2009 damer24176
2009 herrer47156
2009 ungdom2dsqdnfdsq89
2008 damer14116dnf
2008 herrer33dsq
2008 ungdomdsqdsqdsqdsq
2007 damer2
2007 herrer56
2007 ungdom
2006 damer1119145267
2006 herrerdsq103268
2006 ungdom1164
2005 damer1239112289
2005 herrer47128dnf
2005 ungdom85145307
2004 damer11
2004 herrer43
2003 damer9
2003 herrer33
2002 damer4
2002 herrer10
2001 damer4
2001 herrer26
2000 damer8
2000 herrer24
1999 damer6
1999 herrer4
1998 damer
1998 herrer
1998 ungdom
Resultater 10MILA

10MILA 2020 ble avlyst pga. situasjonen med koronaviruset SARS-CoV-2 og sykdommen covid-19.

Jukola og Venla

Lag123456789
2021 damer
2021 herrer
2019 damer5253
2019 herrer942dsq106
2018 damer77195
2018 herrer739307
2017 damer22dnf
2017 herrer1887dns
2016 damer35321
2016 herrer2166
2015 damer7105
2015 herrer45196
2014 damer87dns
2014 herrer44109dns
2013 damer178dns
2013 herrer7295237
2012 damer157
2012 herrer72146269
2011 damer69dns
2011 herrerdsq175dnf
2010 damer2672221dnf
2010 herrer120150
2009 damer19230
2009 herrer50127
2008 damer269dns
2008 herrer76dnf
2007 damer2972771
2007 herrer44177
2006 damer344274
2006 herrer31146230
2005 damer658
2005 herrerdnf142
2004 damer652234
2004 herrer5170249
2003 damer2279
2003 herrer55dnf288
2002 damer16100
2002 herrer1169
2001 damer50129dnf226dsq
2001 herrer2693344419218
2000 damer539
2000 herrer240
1999 damer6166
1999 herrer881155442
1998 damer
1998 herrer
Resultater stafettene Jukola og Venla

Jukola 2020 ble avlyst pga. situasjonen med koronaviruset SARS-CoV-2 og sykdommen covid-19.

25-manna stafetten

ÅrLag 1Lag 2Lag 3Lag 4
2021
2019275102
201820143
2017dsqdsq
201612128
201516dsq122
201417155dsq
201351dsq
201257239
201134164dsq
201028223
200929dsq
200829134
200755dsq
200613163
200511dsqdsq
200430142
200316dsq
200219128
200152143
200032117
1999
1998
Resultater 25-manna stafetten

25-mannastafetten 2020 ble avlyst pga. situasjonen med koronaviruset SARS-CoV-2 og sykdommen covid-19.

Det er stengt for kommentarer.