VM-testløpene er blant årets viktigste løp for våre satsende seniorer. To av tre løp er nå unnagjort, og NSK har markert seg. På en varm mellomdistanse hadde jentene ikke mindre enn tre blant de seks beste – Anne Margrethe på 1. plass, Anne Johanne på 4. plass og Marte på 6. plass. Og blant gutta tok Anders en sterk 2. plass, men skremte oss litt ved å først komme opp som DSQ på live-lista. Bra utført og flott at vi stilte med hele 13 stykker.
På dagens sprint gikk det om mulig enda bedre for NSK-jentene. Elise på 1. plass, Anne Johanne på 3. plass, Anne Margrethe på 4. plass, Marte på 5. plass og Siri på 10. plass. Tøft! Hos gutta ble trener Anders nok en gang vår beste på en 6. plass, og hvor navnebror med Vister i etternavnet kom på 9. plass.
Til helgen er det tredje og siste VM-testløp, samtidig med Sørlandsgaloppens 1. løp på Høydalsmo. Da blir vi flere som kan bivåne det hele live, og ikke minst lade opp til jr-VM som starter dagen etter. Da skal vi heie på Anine og de andre norske. Vi gleder oss til både det og selv få testet terrenget på Rauland!




Grattis til Anine – Fantastisk med GULL på mellomdistansen i VM. Hipp hipp hurra!!