Nydalens SK på Unionsmatch i Gøteborg

Nydalens SK hadde 5 løpere på helgens “Unionsmatch”  i Gøteborg.
U13_1
Fra v. Gjermund TH, Eirik LB, Elias J, Lukas L, og Ragne W.   Løperne var tatt ut til å representere Akershus og Oslo o-krets etter tre kvalifiseringsløp og hard konkurranse.  Åsmund AR var også kvalifisert, men måtte melde forfall pga. sykdom.

Unionsmatchen er en årlig distriktskonkurranse mellom 4 svenske distrikter og 3 norske kretser. Konkurransen er for klassene D14, H14, D16 og H16, Det er et individuelt løp hvor hver krets stiller med 7 løpere i hver klasse. og de 4 beste teller i sammendraget og en stafett med 4 etapper (1 fra hver klasse). Også her stiller hver krets med 7 lag og de 4 beste teller i sammendraget.

Årets Unionsmatch gikk i Mölndal rett sør for Gøteborg. Terrenget var kupert og løypene krevende. AOOK hadde 3 seiere (2 individuelt + stafetten), og vant sammenlagt, og tok dermed tilbake “Elgen”; et vandretrofé som kretsen har vunnet mange år, men som vi mistet i fjor.

U13_2
Akershus og Oslo:  Vinnere av Unionsmatchen 2013

Av Nydalsløperne var Ragne sterkest denne gang, med 3. plass individuelt i D14 og 3. plass i stafetten for AOOK2. Vi må også trekke fram Eirik som vekslet som nr. 2 på 1. etappe for AOOK3 i et sterkt H16 startfelt.

U13_3
Ragne W, etter sterk innsats i Unionsmatchen

U13_4
Gjermund i fint driv

Resultater fra unionsmatchen individuelt:
http://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=5457&groupBy=EventClass

Resultater fra unionsmatchen stafett:
http://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=5458&groupBy=EventClass

Tekst og foto: Berit Sofie & Jo W

 

Dette innlegget ble publisert i Ungdom 13-16 år. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *