Harry Lagerts Nattcup

Nydalens SK Orientering  ønsker velkommen til 2022-utgaven av

“Harry Lagerts Nattcup”

Program 2022:
Onsdag 28.9 – Løp 1 
Onsdag 5.10 – Bonusløp (Fellesstart) 
Onsdag 12.10 – Løp 2
Onsdag 19.10 – Løp 3
Fredag 26.10 – Finale  (Jaktstart, Langdistanse )

Hvem var Harry Lagert ?

Følg Harry Lagerts Nattcup på Facebook

OPPDATERINGER 2022 :
30.8.2022  Informasjon om splitt av Lokalklasse lagt ut 
22.8.2022 Programmet er klart.  Alle arenaer er bestemt, og løypeleggerne er klare
26.10.2017

Nostalgi ! 
Les hva Jappe Hjelseth’s skrev i Nydalens “O-Blekke” etter den første årgangen av
Harry Lagerts nattcup i år 2000.    Og her er hans stemningsrapport fra  2001

Generell info 2022

Harry Lagerts Nattcup er tilbake til ‘normalprogram’ !

Vi viderefører gode rutiner ifm. påmelding og startordning, innført under de to Corona-sesongene. 
– Forhåndspåmelding i størst mulig grad, for dimensjonering av kart
– Startpuljer for å redusere kø ved start
– Påmeldte løperne fordeles i 4 puljer a ca 20-25 min; med fri start i tildelt startpulje
– Åpent for (begrenset) direktepåmelding;  disse må påregne start i siste startpulje.

Nyhet i 2022 !
Basert på diverse tilbakemeldinger er Lokal-klassen er splittet i to:  Lokal Dame og Lokal Herre.
Begge klassene løper samme løype,  også i finalen, men det blir to adskilte sammenlagt-lister.

Jaktstarten i begge Lokal-klassene vil gå samtidig, og med dette oppsettet vil de beste damene starte sammen med de beste herrene, og vi får flere damer som starter før fellesstarten,
Vi regner med at dette blir godt mottatt.

Mer info kommer i PM for hvert løp,

Påmelding i Eventor for hvert løp, for dimensjonering av kart og fordeling i startpuljer.
Frist for alle løp er mandagen før løpet kl 18:00. (gjelder også finalen)

 

Program 2022

Tabellen nedenfor vil bli oppdatert løpende, med bl.a tidspunkt for første start,  link til PM, osv.
Alle  kart og løyper legges ut i Nydalens Kartarkiv etter løpet.

Løpsdato Sted Løypelegger Status Kommentarer
         
28.9. Løp 1 Movassbekken, Maridalen Alan Cherry Eventor  
5.10 Bonusløp Hønefoten, Maridalen

NSK Ungdomsteam

Eventor Løyper v Per Noah Sommerhein
og Vetle Frydelund Norling.
Fellesstart !
12.10 Løp 2 Isdammen, Årvoll Inge Lindseth Eventor  
19.10 Løp 3 Grønliåsen, Kolbotn Katarina Kubinova og Filip Kubina Eventor  
28.10 Finale “Nordmarka”
Mer info kommer
Berit Sofie og Jo Wiklund Eventor Ultralang, Jaktstart 

Klasser
Som tidligere. Løypelengder i finalen : 

  • Legendar – 15 km jaktstart
  • Kari (Damer) og Ola (Herrer)  – 10 km jaktstart.
  • Lokal (Dame og Herre) – 6 km jaktstart.
  • Rekrutt – (ca) 3 km C-nivå – Fri start.

Alle innledende løp er individuelle løp, ‘mellomdistanse natt’. Løypelengde ca 3.5 km for alle,  tilpasset til vinnertid 25 minutter for de raskeste guttene.  Legendar-, Ola- og Kari- klassene løper samme løype, Lokal-klassenes (D + H) løype er gaflet i samme trase.  Alle har vanskelighetsgrad på A-nivå.  Allerede på første løp må man velge klasse, for å bli med i sammenlagtlistene til jaktstarten.

Rekrutt-klassen er for alle som vil prøve seg på nattorientering. Løypa er ca 2 km med B/C-nivå hver gang. Primær målgruppe er 12-14 år, men klassen er åpen for alle, også yngre løpere, gjerne som par-løp.  Avhengig av deltagelse og nivå tilpasses opplegget for denne klassen i finalen.

Tidsberegning til jaktstarten
Tid bak klassevinner på de innledende løpene legges sammen.  Alle 3 innledende løp  teller. Det utdeles bonussekunder for de fem første i hver klasse på hvert løp (60, 40, 30, 20 og 10 sek).  Alle som fullfører får tid max. 4:00 min. bak bestetid, som er vinnertid minus 60 sek bonus i hvert løp.  Brutt eller Disk får 4:30 tillegg, Ikke Start får 5:00 tillegg. Løypeleggeren får 3:00 tillegg.

Alle som starter i Bonusløpet får 30 sekunders fradrag til finale-jaktstarten.
I finalen er det fellesstart for alle som er mer enn  (max) 3 * 5 min  bak lederen i hver klasse etter innledende løp.

Start- og mål prosedyre

– Tildeling av tidspulje i forkant
– Registrering på startlister ved ankomst arena
– Prestart registrering (sikkerhet)
– Fri start innenfor startpuljene.
– TouchFree (Kun EmitTag) 
– PC ved mål, Live resultater

Detaljert info i PM for hvert løp

Til finaleløpet produseres startliste etter sammenlagt tid.

Påmeldingsavgifter
Påmeldingsavgift er NOK 105.- på de innledende løpene og NOK 220.- i finalen.
Rekrutt-klasse: NOK 105.- også i finalen.
Klubbene faktureres i etterkant.

Detaljert løpsprogram
Tidspunkter for “Første start” og “Mål stenger” publiseres i PM for hvert løp.
Alle steder: Kort å gå fra parkering til arena.

Funksjonærer
Tidtakingsansvarlig og sekretariat: Jon Petter Nielsen email hidden; JavaScript is required
Samordning og koordinering: Sören Jonsson email hidden; JavaScript is required

Ytterligere informasjon om løpene; PM, resultater mm legges løpende ut på denne siden, med nyheter også på Nydalen SKs hjemmeside.

Vi ønsker alle gamle, unge og nye deltakere fra alle o-klubber vel møtt til morsomme, uhøytidelige og prestisjefylte oppgjør i nattemørket rundt Oslo.

Velkommen !
Med o-hilsen fra Nydalens SK Orientering, v/ HarryLagert-teamet

TIDLIGERE VINNERE
 Før 2015 Legendar Ola og Kari Lokal
2000 Pål Skogedal, Nydalens SK Harald Bakke, Nydalens SK Halvor Hobøl, Østmarka
2001 Sigve Vågsnes, Nydalens SK Jappe Hjelseth, Nydalens SK Endre Hallan, Lillomarka OL
2002 Sigve Vågsnes, Nydalens SK Asgeir Lium, OSI Bjørn Hauge, OSI
2003 Sigve Vågsnes, Nydalens SK Asgeir Lium, OSI Aslak Blågestad, Nydalens SK
2004 Pål Skogedal, Nydalens SK Asgeir Lium, OSI Bjørn Hauge, OSI
2005 Sigve Vågsnes, Fredrikstad SK Christian Bøen, Bækkelagets SK Lene Moe, Nydalens SK
2006 Pål Skogedal, Nydalens SK Jostein Tellnes, OSI Svein Nygård, Lillomarka OL
2007 Sigve Vågsnes, Nydalens SK Jon Flydal, Nydalens SK Stig Bjørlow Dalsøren, OSI
2008 Sigve Vågsnes, Nydalens SK Magnus Solbjørg, Nydalens SK Stig Bjørlow Dalsøren, Nydalens SK
2009 Anders Nordberg, Halden SK Jostein Moe, Kristiansand OK Jan Tore Henriksen, HBC
2010 Vetle Ruud Bråten, Raumar Orientering Even Skårholen, Lillomarka OL Eivind Høydal, Nydalens SK
2011 Vetle Ruud Bråten, Raumar Orientering Eivind Høydal, Nydalens SK Nikolai Korvald Skaare, Nydalens SK
2012 Sigve Vågsnes, Oppsal Orientering Jostein Andersen, Kristiansand OK Geir Ottar Kvernstuen, Halaas BIL
2013 Øystein Sørensen, Nydalens SK Lars-Christian Unger, Nydalens SK Kasper Fosser, Heming Orientering
2014 Øystein Sørensen, Nydalens SK Kasper Fosser, Heming Orientering Endre Stokseth, Nydalens SK
2015 Elias T Mølnvik, Fossum IF Kasper Fosser, Heming Orientering Sander Arntzen, Asker SK
 2016- Legendar Kari Ola Lokal
2016 Bjørn Ekeberg, Il Tyrving Malin Sørensen, Nydalens SK Per Øyvind Stene, Nydalens SK Erik Paulsrud, IL Koll
2017 Bjørn Ekeberg, Il Tyrving  Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL Lars-Christian Unger, Nydalens SK Mads Kruse Juhl, Nydalens SK
2018 Anders Nordberg, Nydalens SK Siri Ulvestad, Nydalens SK Ragnar Tonjer, Nydalens Sk Geir Ottar Kvernstuen, Nydalens SK
2019 Daniel Roos, Attunda OK Yngvild Langedal Breivik, Nydalens SK Anders B Øksenholt, Nydalens Sk Morten Fismen, Fossum IF
2020 Olav Lundanes, Haldens SK Kaia Winsnes Norddhagen, ÅS-UMB Øystein Pettersen, Nydalens Sk Einar Lunøe, Nydalens SK
2021 Sander Arntzen, NTNUI Kaia Winsnes Norddhagen, ÅS-UMB Jonas Fenne Ingierd, Bækkelagets Spk Jan Tore Henriksen, Nydalens SK


Resultater og diverse fra tidligere:
Se   Harry Lagerts Arkiv-side

Det er stengt for kommentarer.